İade ve İptal

 

 

Anlaşmalı  kargo ile Gönderim sağlanacaktır.

 

Tüm ürünlerimiz ithalatçı veya imalatçı firma garantisi altındadır. Arızalı ürününüzü faturası veya garanti belgesi ile birlikte size en yakın yetkili teknik servise teslim edebilirsiniz. Yetkili teknik servis bilgilerine garanti belgesi ve kullanım kılavuzlarından ulaşabilirsiniz. Teknik servisine ulaşım imkanınız olmayan markalar için bu ürünleri bize göndermeniz durumunda ürünler tarafımızdan yetkili servislere sizin adınıza gönderilmekte ve sonuç beklenmektedir. Arızalı ürünü doğrudan yetkili servise götürmeniz ya da göndermeniz daha hızlı sonuç almanızı sağlamaktadır. Yetkili servis ile problem yaşadığınızda bize başvurabilirsiniz.

Ayıplı satılan ürünlerde gönderi bedeli firmamıza, ayıplı olmayıp garanti süresinde karşılaşılan arızalara istinaden gönderdiğiniz ürünlerin kargo bedeli ise tarafınıza aittir

 

İade Süresi Ne Kadar ?

Mazeretsiz iade ve ürün değişimleri:

 

Ürün çeşitli sebeplerle beklentinizi karşılamadı ise 14 gün içerisinde mazeretsiz iade hakkınız bulunmaktadır. 14 günü aşan sürelerde ise geri ödeme yoluyla iade yapılmamaktadır. Ancak 30 gün boyunca ürünü istediğiniz zaman değiştirebilir ya da yerine ürün bedeli kadar bebollykids.com alışveriş çeki alabilirsiniz. Değişimler herhangi bir Bebollykids  da geçerlidir.

 

Ayıplı ürünler:

 

Üründen kaynaklanan herhangi bir kusurdan dolayı yapacağınız iadelerde ise aldığınız ürünü teslim tarihinden itibaren 180 gün içerisinde iade edebilirsiniz. Ürün ayıplı olduğu kararı yetkili teknik servisler tarafından verilmektedir. Bu süreden sonra karşılaşılan kusurlar garanti kapsamında değerlendirilecektir.Garanti süresi içerisinde karşılaştığınız problemler için 0322 323 00 40 numaralı telefonumuzdan bilgi edinebilirsiniz. Gönderim: Gönderimleriniz anlaşmalı kargolarımız tarafından olmalıdır. Anlaşmalı olmayan kargolar aracılığı ile gönderilen kargolar kabul edilmeyecektir.


Ürün İade Esnasında Yapılması ve Dikkat Edilmesi Gerekenler Nedir ?

 

Ürünü orijinal faturası ile birlikte göndermeli ve faturanızı mutlaka göndereceğiniz paketin içerisine koymalısınız. Faturasız gönderilen iadeler kabul edilememektedir.(fotokopi geçerli olacaktır)


 

İade edeceğiniz ürünün kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş ya da paketinin hasar görmemiş olması gerekmektedir. İade etmek istediğiniz ürünleri tüm aksesuarları ve orijinal kutusu ile göndermeniz gerekmektedir.


 

Ürünler adresimize gönderilirken orijinal kutusu zarar görmeyecek şekilde muhafaza edilmelidir. Yani; ürünler kargoya direkt orijinal kutusu ile değil, orijinal kutusunun koruyucu bir koliye yerleştirilmesinden sonra gönderilmelidir. Eğer ürünün faturası şirket adına kesilmiş ise iade işlemi için kurumun düzenlemiş olduğu 'iade faturası' ve 'iade irsaliyesi' (ya da irsaliyeli fatura) gönderilmesi zorunludur. Aksi durumda, faturası kurumlar adına düzenlenen siparişlerin iadeleri yapılamamaktadır.

 

Kargo Ücretini Kim Öder ?

 

İade prosedürüne uygun sürelerde yapılan tüm iade işlemlerinde ürünleri anlaşmalı kargo ile karşı ödemeli olarak gönderebilirsiniz. Ürünü göndermeden önce iade sebebinizi  0322 323 00 40  numaralı telefonumuzdan bize iletmeniz gerekmektedir.Anlaşmalı kargo dışındaki firmalarla yapacağınız gönderilerde kargo bedeli sizin tarafınızdan karşılanmış olmalıdır, aksi halde karşı ödemeli gönderi teslim alınmaz.

 

Hangi Ürünler İade Dışındadır ?

 

Ayıbı yetkili teknik birimler tarafından tespit edilen tüm ürünler iade edilebilir ancak mazeretsiz iadeler aşağıdaki durumlarda kesinlikle yapılamamaktadır:

 

Kapsam dışı ürünler;

 

Biberon, emzik, göğüs pedi, bebek bezi, göğüs pompası, iç çamaşırı,bikini,mayo vb. tüm hijyenik gruba dahil ürünler

Jelatin, blister ya da vakumlu ambalajlı ürünlerde ambalajı açılmış ya da zarar görmüş olanlar

DVD, VCD, kitap, dergi vb. kopyalanabilir ürünler

İç çamaşırları (emzirme ürünleri, hamile ürünleri, alıştırma külotları, bebek ve çocuk iç çamaşırları)

yıkanmış tekstil ürünleri

Gıda ürünleri (mama, içecek vs.)

Koruyucu bandı olmayan hızlı tüketim ürünleri (krem, şampuan, vb. ürünler)

Teşhir / fırsat köşesi reyonunda indirimli olarak satılan ve kusuru önceden belirtilen ürünler

Tüm kullanılmış ürünler (satıla bilirlik özelliğinin yitirilmesinden dolayı iade ve değişim süresine uygun olsa dahi iade ya da değişimi söz konusu olmamaktadır)

 

Ambalajı bozulmuş ürünler: Değiştirilmek istenen ürün, satın alındığı andaki gibi kusursuz, eksiksiz ve orijinal kutusunda olmalıdır. Kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları mevcut değil ise iadesi ya da değişimi mümkün değildir.Ancak; iade edilen ürünün ambalajı kullanıcı tarafından hasarlanmış ve bu nedenle ürünün tam fiyatından tekrar satılabilme özelliği yitirilmiş ise, iade işlemi sırasında %20'lik bedel kesintisi uygulanmakta ve iade buna göre eksik bedelle yapılmaktadır.

 

İade Ettiğim Ürünün Ücreti Ne Zaman Geri Ödenir ?

 

İadeniz öncellikle satış sonrası servis birimi tarafından 3 gün içinde incelenir ve yukarıda belirtilen şartlara uygun olması durumunda geri ödeme süreci başlatılır. İnceleme sonrasında ürün bedelinin kredi kartınıza iadesi 7 iş günü içerisinde yapılmaktadır. Bankanızdan kaynaklı sebeplerle iadenizin kredi kartınıza yansıması bir kaç gün sürebilir. İadenizin makul süre içerisinde gerçekleşmediğini düşünüyorsanız lütfen durumu "bize ulaşın" sayfamızdan ya da 0322 323 00 40 numaralı telefonumuzdan bize iletiniz.

 

Siparişinizde kullandığınız hediye çekleri iade işlemi sonrasında hesabınıza yeniden tanımlanacaktır. Siparişinizin yapıldığı tarihte hediye çekindeki kalan kullanım süresi kadar süre iptal işlemi sırasında yeniden başlayacaktır. Bankaların çalışma prensibi gereğince taksitli olarak satın almış olduğunuz ürünlerin geri ödemeleri de ekstrenize aynı taksit planı doğrultusunda yansıyacaktır.

 

Arzu ederseniz ürün iadesini 30 gün kullanım süreli bebollykids.com alışveriş çeki olarak da tercih edebilirsiniz. Bu tercihinizi iade formunda belirtmeniz gereklidir.

 

Ürünlerimi Herhangi Bir  Bebollykids Mağazasından Değiştirebilir Miyim ?

 

Arzu ederseniz, bebollykids.com'dan aldığınız ayıplı olmayan ürünü doğrudan bebollykids mağazalarına götürerek değişim yapabilirsiniz. Ürün iadesi için kargo ile bebollykids.com adresine göndermeniz gereklidir. İnternetten yapılan alışverişlerin mağazalardan iade edilmesi durumunda kredi kartınıza geri ödeme imkânı teknik olarak yoktur. Yukarıda belirtilen "tedarik markalı" ürünlerin Bebollykids mağazalarında iade ve değişimi yapılmamaktadır.Ücret iadesi ise yapılan alışverişteki ödeme şekline göre değişmektedir. Kredi kartı ile yapılan alışverişlerde iade tipi kredi kartına (iade süreci 3 ile 5 iş günü içinde yapılır) yapılacaktır. Kapıda ödeme ve havale/eft sistemiyle yapılan alışverişler nakit iade yapılabilecektir.


 

Ürünü orijinal faturası ile birlikte getirmeniz gerekmektedir. Faturasız getirilen iadeler mağazalarda kabul edilememektedir.


Eğer ürünün faturası şirket adına kesilmiş ise iade işlemi için kurumun düzenlemiş olduğu 'iade faturası' ve 'iade irsaliyesi' (ya da irsaliyeli fatura) gönderilmesi zorunludur. Aksi durumda, faturası kurumlar adına düzenlenen ürün iadeleri yapılamamaktadır.

 

Ürünün Ambalajı Hasarlı İse İade Edebilir Miyim ?


İade edilen ürünün ambalajı kullanıcı tarafından hasarlanmış ve bu nedenle ürünün tam fiyatından tekrar satılabilme özelliği yitirilmiş ise, iade işlemi sırasında %20'lik bedel kesintisi uygulanır ve iade buna göre eksik bedelle yapılır. Bu ürünler, mağazalarımızın fırsat reyonlarında indirimli olarak satılmaktadır. bebollykids.com, ambalaj hasarının miktarına göre ürünü iade almama hakkına sahiptir.

 

Kargo Teslimat Sonrası Ürünüm Hasarlı Çıktı Ne Yapmalıyım ?

 

Size teslim edilen paketin içinden ürünün hasarlı, ezik ya da ıslak çıkması durumunda;

Durumu teslimat sırasında fark ediyorsanız paketi teslim almayınız.

Durumu teslimattan sonra fark ettiyseniz:Ürünün ve kutunun fotoğraflarını çekmeniz gereklidir.

0322 323 00 40 numaralı telefonumuzdan bizi arayıp durumu anlatmanız gerekmektedir.

 

Söz konusu işlemleri yaptıktan sonra ürünler tarafınıza sağlam olarak yeniden gönderilecek ya da ürün bedeli iade edilecektir. Elinize geçen hasarlı paket ile ilgili yapmanız gerekenler temsilcimiz tarafından size telefonda anlatılacaktır.

 

 

 • Ücretsiz Kargo

  100 TL ve üzeri alışverişlerinizde
 • %100 Güvenli Alışveriş

  SSL Sertifikası ve 3D Güvenlik
 • Kredi Kartına Taksit

  Tüm Kartlara 9 Taksit İmkanı
 • Kapıda Ödeme

  Nakit veya Kredi Kartı İle
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR